Menu
Szukaj według miejscowości

"Gród Foluszek"

"Gród Foluszek"

Ocena: 3.7/10 (Liczba głosów: 95)

opis

Ośrodek Edukacji Historycznej Foluszek położony jest w niemal samym centrum wyjątkowo atrakcyjnego pod względem turystycznym Pojezierza Brodnickiego. Ośrodek powstał na otoczonej lasem polanie nad zacisznym jeziorem Popek. Można się tu dostać pieszo, konno, rowerem lub samochodem - dla turystów zmotoryzowanych przygotowano miejsca parkingowe.

Ośrodek przygotował bogatą ofertę skierowaną przede wszystkim do wycieczek szkolnych, ale i turyści indywidualni nie będą żałować wycieczki do grodziska nad malowniczym jeziorem. Bractwo Rycerskie Zamku Brodnickiego zaprasza ich zwłaszcza na organizowany latem festiwal Medievalia.

Odbywające się w Grodzie Foluszek zajęcia edukacyjne to żywa lekcja historii i prawdziwa przygoda. Jednocześnie niosą ze sobą ładunek wiedzy teoretycznej - spotkania z archologiem i historykiem regionalnym dają młodym ludziom szansę na wsłuchanie się w dzieje, legendy i obyczaje regionu.

Udział w żywej lekcji historii zaczyna się od założenia średniowiecznego odzienia. Uczestnicy zajęć dzielą się na drużyny i wyłaniają dowódców i chorążych, co jest nawiązaniem do działania średniowiecznych szkół rycerskich. Na drużyny czekają liczne zadania przyrodnicze i sprawnościowe podczas interaktywnej wycieczki do lasu. Zadania są skonstruowane w ten sposób, by pobudzić do wspólnego działania i scementować grupę - nie zapominając o indywidualności ich członków.

W programie zajęć znajduje się także:

- poznanie technik władania mieczem, kuszą i łukiem,

- zajęcia garncarskie,

- przymierzanie rycerskich zbroi z różnych okresów średniowiecza,

- opowieść o kulturze i etosie rycerskim,

- własnoręczne wybijanie pamiątkowej monety przy użyciu stempli wykonanych według średniowiecznych wzorów.

Uczestnicy zajęć mogą też skosztować podpłomyka pieczonego w piecu chlebowym.

Dzięki wizycie w Grodzie Foluszek średniowiecze przestaje być odległą epoką z kart podręczników do historii - nabiera smaków, zapachów, kolorów.

 

kontakt


Bractwo Rycerskie Zamku Brodnickiego
ul. Łyskowskiego 2/35
87-300 Brodnica

Jan Majewski - Mistrz Bractwa Rycerskiego

tel.: +48-56-49 339 75
kom.:+48-600-757 090

 

bractwobrodnica@wp.pl

www.bractwobrodnica.cba.pl

realizacja strony internetowe NET-atak.pl