Menu
Szukaj według miejscowości

Wieś z pomysłem na siebie

Wieś z pomysłem na siebie

opis

 

Partnerzy - Fundacja NIDA (lider konsorcjum) we współpracy z:

Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu,

Centrum Doradczym Programów Pomocowych w Kamionce,

Stowarzyszeniem Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą BUKO 

Przedsiębiorstwem Społecznym „Garncarska Wioska”

- realizują projekt dofinansowany w ramach Funduszy EOG dotyczący rozwijania idei oraz wzmacniania wiosek tematycznych w Polsce.

 

Wioski tematyczne – czyli wsie z motywem przewodnim – to innowacyjny sposób na ożywienie gospodarki wiejskiej oraz zapewnienie mieszkańcom wsi alternatywnych dochodów.

Oferta wsi tematycznych – budowana na bazie zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych danej miejscowości – pozwala przyciągnąć na tereny wiejskie turystów oraz zintegrować mieszkańców wsi. Dotychczas działające oddzielnie gospodarstwa agroturystyczne łączą siły i wspólnie tworzą markę miejscowości i lokalnych produktów.

 

Teraz współpraca będzie możliwa na większą skalę. W ramach projektu "Wioski tematyczne - dywersyfikacja przychodów wiejskich organizacji pozarządowych" utworzona zostanie sieć współpracujących ze sobą 30 wiosek tematycznych z całej Polski. Przedstawiciele organizacji prowadzących wioski rozwiną swoje kompetencje i umiejętności. Opracowane i przetestowane zostaną produkty i usługi wiosek. Projekt – który potrwa do marca 2016 roku – pozwoli zdywersyfikować dochody wiejskich organizacji pozarządowych oraz wzmocnić kondycję trzeciego sektora na wsi.

Szczegółowe informacje o działaniach w projekcie zamieszczane będą na stronie wioskitematyczne.pl oraz na stronach realizatorów.

Projekt "Wioski tematyczne - dywersyfikacja przychodów wiejskich organizacji pozarządowych" to jeden z 9 wniosków, które uzyskały wsparcie w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” (projekty systemowe) realizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie.

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwoju.

 

 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl