Menu
Szukaj według miejscowości

Galeria Przydasie w Toruniu


Ocena: 3.8/10 (Liczba głosów: 125)

opis

 

Galeria to miejsce, gdzie wyjątkowe osoby wytwarzają wyjątkowe rzeczy.

Niepełnosprawni artyści odnawiają zapomniane meble i przedmioty codziennego użytku albo wykorzystują je do zrobienia czegoś zupełnie nowego - dając im drugie życie.

Wśród odnowionych rzeczy znajdują się m.in. szafki, drewniane szkatułki, pojemniki, lampy, wazony, doniczki i wiele innych.

Oprócz tego w galerii można też zakupić artystyczną biżuterię, porcelanę, obrazy, kartki okolicznościowe. Przed świętami - wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi - znajdziecie tu ozdoby i drobiazgi związane z tym okresem.


Dochód ze sprzedaży wszystkich przedmiotów przeznaczany jest na działalność Fundacji Feniks - organizacji, która za cel stawia sobie łączenie dwóch światów - osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

 

Założycielką fundacji jest Kasia Smigielska, która potrzeby osób niepełnosprawnych zna z własnego doświadczenia. Feniksa powołała do życia po dramatycznych przejściach - w 1996 roku w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Przeżyła wraz z 3-letnią wówczas córką Karoliną. Chcąc odwdzięczyć się za pomoc, jakiej po tym traumatycznym wypadku udzieliło jej wiele osób, założyła fundację.

Główne zadanie Feniksa to stworzenie przestrzeni, w której osoby niepełnosprawne  mogą się spotykać, wymieniać doświadczeniami, a także podejmować działalność zarobkową - zdobywając w ten sposób niezależność. Galeria Przydasie jest jedną z nich.

 

Galeria działa przy ul. Mickiewicza 134/136 od pon. do pt. w godz. 10-18, w sob. od godz. 10 do 14.

 

kontakt

 

Fundacja Feniks:

Kijaszkowo 6

87-640 Czernikowo

 

Galeria Przydasie:

ul. Przy Krzywej Wieży 1

87-100 Toruń

 

Tel.: 508-259-871

e-mail: feniksfundacja@op.pl lub alariss@op.pl

 

Galeria Przydasie

kontakt@galeriaprzydasie.org

 

www.galeriaprzydasie.org

 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl