Menu
Szukaj według miejscowości

"Lekcja w kopalni" w Borach Tucholskich

cena

Lekcja 45 min: 10zł/osoba

Lekcja 90 min: 15zł/osoba

(cena skalkulowana dla grupy min. 15-osobowej)


Ocena: 5.3/10 (Liczba głosów: 125)

opis

„Lekcja w kopalni” to oferta przygotowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nas Brdą BUKO. Stowarzyszenie prowadzi Górniczą Wioskę – tematyczną osadę nawiązującą do lokalnego dziedzictwa historycznego. Na przełomie XIX i XX w. na terenach tych działała jedyna w północnej Polsce kopalnia węgla brunatnego wydobywanego metodami podziemnymi. Podczas wizyty w wiosce można zwiedzić unikatowe zapadliska kopalniane, sztolnię upadową oraz pozostałości technicznej zabudowy.

„Lekcja w kopalni” jest dostępna w wersji dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Odpowiednio przygotowane scenariusze pozwalają nauczycielom i uczniom poznać historię górnictwa węgla brunatnego i podziemną technologię jego wydobywania. Pracownicy Górniczej Wioski przekazują uczestnikom zajęć informacje z zakresu historii lokalnej, przyrody Borów Tucholskich i technologii "wieku pary" na poziomie trudności dostosowanym do grupy uczniów.

W ramach lekcji dodatkowo można wziąć udział w zajęciach warsztatowych z rękodzielnictwa - wyplatania z wikliny, sporządzania ozdób z papieru, lepienia z gliny. Istnieje też możliwość zorganizowania ogniska. Długość lekcji uzależniona jest od wieku grupy i scenariusza – zajęcia mogą trwać od 1 do 2 godz.

kontakt

 

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły Nad Brdą „BUKO”

 

ul. Świerkowa 5

Piła

89-520 Gostycyn

Telefon kontaktowy dla klientów: 795 146 546

Telefon kontaktowy do zarządu stowarzyszenia Buko: 602 617 479

 

 

buko@las.pl

www.buko.org.pl

http://gorniczawioska.pl/

 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl