Menu
Szukaj według miejscowości

Zajęcia przyrodnicze

cena

 

Grupa do 30 osób - 150 zł

Zajęcia trwają 2 h.

Bezpłatne w przypadku uzyskania dotacji.

 


Ocena: 4.1/10 (Liczba głosów: 86)

opis

 

Szkoła Leśna na Barbarce stanowi centrum szeroko rozumianej edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z regionu kujawsko-pomorskiego.

Swoją działalność rozpoczęła na początku 2004 roku na mocy umowy zawartej pomiędzy Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym „Tilia” a prezydentem Torunia. Zadanie prowadzenia i realizowania programu Szkoły Leśnej na Barbarce zostało powierzone Stowarzyszeniu w drodze konkursu. Stowarzyszenie Tilia na podstawie odrębnej umowy użycza od Gminy Toruń tereny o powierzchni 3,8 ha, które określane są mianem Osady Leśnej Barbarka.

 

Program Szkoły Leśnej realizowany jest m.in. poprzez organizowanie zajęć przyrodniczo-ekologicznych, historycznych i kulturalnych dla szkół. Dodatkowo przygotowywane są imprezy, konkursy i kampanie.

Szkoła Leśna na Barbarce w ramach programu zajmuje się także organizowaniem festynów oraz otwartych imprez okolicznościowych i rekreacyjnych.

 

Informacje na temat aktualnych zajęć dostępne są na stronie: www.szkola-lesna.torun.pl

 

Nauczyciele zainteresowani ofertą Zielonej Szkoły (pobyty 2 -3 dniowe z programem edukacyjnym) proszeni są o kontakt pod numerem tel.  (056) 657 60 89 lub 85.kontakt

Stowarzyszenie Tilia


ul. Przysiecka 13

87-100 Toruń

tel./ faks: 56 657 60 85

 

tilia@tilia.org.pl

biuro@szkola-lesna.torun.pl

www.szkola-lesna.torun.pl

 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl