Menu
Szukaj według miejscowości

Spektakle teatralne

cena

Cena spektaklu

ustalana indywidualnie

Bilet na spektakl

10-20 zł


Ocena: 4.2/10 (Liczba głosów: 81)

opis

 

Spektakle Teatru Wiczy prezentowane są zarówno w salach teatralnych, w plenerze, w samochodzie, jak i miejscach niekonwencjonalnych, często nieprzystosowanych teatralnie, takich jak dachy budynków, łąki czy samochód.

Spektakle wystawiane są zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 

Oferowane spektakle:

 migranci

Spektakl grany jest w 39-letnim Mercedesie L 508 D. To jest samochód-camping, służący do podróżowania przez długi czas bez konieczności wracania do domu alegoria domu dla emigrantów.

Współczesny „wóz Drzymały” staje się miejscem akcji dramatu „Emigranci”. Możliwość wpuszczenia na spektakl tylko dziesięciu osób (aktorzy i widzowie) stwarza atmosferę reality show. W tej sytuacji samochód staje się domem widzów i aktorów, którym wjeżdżają (dosłownie i w przenośni) do Europy.
€migranci (tytuł pisany ze znakiem waluty euro zamiast E) Teatru Wiczy to pierwsza w Europie premiera w samochodzie campingowym.
Po trzydziestu latach od pierwszego wystawienia „Emigrantów” Polska wchodzi do Unii Europejskiej. Co się zmieniło od tamtego czasu? Jak wygląda emigracja ludzi urodzonych w latach 70-tych i 80-tych? Kim są emigranci nowego wieku? Czy są to E-migranci, czy EURO-migranci? Obraz Polaka - emigranta na pewno się zmienił. To coraz rzadziej uciekinier polityczny, częściej człowiek szukający spełnienia materialnego.
Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

 

Czyściciel dywanów- dramat na krzesłach

Czyściciel dywanów pomylił adresy i omyłkowo trafia na spotkanie, gdzie zmanierowane towarzystwo bawi się w „towarzyskie” RPG. Poddaje się zabawie, która bardzo szybko zaczyna odkrywać najbardziej skrywane tajemnice. Fikcyjne sytuacje uruchamiają prawdziwe emocje. Po raz pierwszy spektakl „Czyściciel Dywanów” miał swoją premierę w marcu 2002 roku. Wznowienie spektaklu z nową obsadą nastąpiło w grudniu 2004 roku. Spektakl jest wynikiem laboratoryjnej pracy nad słowem emocjonalnym - słowo jako główny nośnik emocji.

Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

 

Po prostu

To ekspresyjne i porywające przedstawienie poruszające tematy przemiany, dorosłości i doświadczeń. Spektakl powstał jako protest przeciwko zbliżającej się wojnie w Iraku (premiera miała miejsce tydzień przed inwazją). Jest manifestem pacyfistycznym przeciwko jakimkolwiek ingerencjom militarnym.

Po prostu.

Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

 

Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich

Marlena Dietrich, stara i nieszczęśliwa ostatnie lata swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu, z dala od fleszy adoratorów i rodziny, zmarła w samotności. Spektakl jest intymnym portretem  gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety.
Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci,  zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny jaką płaci się za pakt ze sławą. 


Flisak- Legenda toruńska.
Barwne widowisko familijne z możliwością iluminacji, w którym uczestniczą trzymetrowe kukły, akrobaci na szczudłach, z instrumentalną muzyką na żywo
Widowisko plenerowe oparte na Legendzie toruńskiej o flisaku.

kontakt

 

Stowarzyszenie Teatr Wiczy

 

ul. Szymanowskiego 20/5

87-100 Toruń

tel. 501612111


office@wicza.com

www.wicza.com

realizacja strony internetowe NET-atak.pl