Menu
Szukaj według miejscowości

Wioska chlebowa

cena

Warsztaty pieczenia chleba: 500 zł od grupy (do 20 os.)

Gra terenowa: 20 zł od osoby

 


Ocena: 3.7/10 (Liczba głosów: 132)

opis

 

Kto nie lubi zapachu i smaku świeżo upieczonego chleba?

W znajdującej się w Janiej Górze Wiosce Chlebowej można prześledzić drogę, jaką przebywa ten najstarszy znany ludzkości wypiek: od kłosów zboża do pachnących  bochenków, a także upiec własny chleb w prawdziwym chlebowym piecu!

 

Jania Góra to wieś położona na malowniczych terenach - wsród pól, lasów i jezior. Lokalna organizacja - Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo - wpadło na pomysł rozwijania turystycznego potencjału miejscowości poprzez założenie wioski tematycznej. Mieszkańcy Janiej Góry są dumnymi rolnikami, więc zaproponowany temat wioski - chleb - jest im bardzo bliski.

 

Na odwiedzających Chlebową Wioskę turystów czeka:

- pokaz tradycyjnego młócenia zboża,

- przygotowanie ciasta zgodnie z oryginalną recepturą oraz wspólne wypiekanie chleba w oryginalnym piecu chlebowym.

Wielbicielom aktywnego wypoczynku mieszkańcy proponują spacer „Marysia i Grześ idą przez wieś’ po oznakowanych ścieżkach polnych i leśnych, prowadzących na Górę Jana. Trasa świetnie nadaje się na piesze wędrówki, trening nordic walking lub jazdę rowerem. Najdłuższa trasa wynosi 9 km, najkrótsza 3 km. Niektóre odcinki ścieżek pokrywają się ze sobą bądź krzyżują, umożliwiając dowolne wydłużanie lub skracanie czasu marszu. Jedna z oznakowanych dróg prowadzi na Górę Jana.

Ważne miejsce w kalendarzu imprez zajmuje Festiwal Chleba. W programie wrześniowego festiwalu co roku znajduje się wiele atrakcji, między innymi konkurs dla piekarzy, wystawa dawnych maszyn rolniczych i tradycyjnego wyposażenia gospodarstwa domowego, a także liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych. Festiwal odbywa się w drugi weekend września.

Wioska Chlebowa zastała nagrodzona w III edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe „Rodzynki z pozarządówki”.

 

kontakt

 

Wioska Chlebowa

Danuta Megger – koordynator Wioski Chlebowej

Jania Góra 35

86-182 Świekatowo

 

e-mail: danuta_megger@wp.pl

tel. 501344393

www.wioskachlebowa.pl


Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo

ul. Dworcowa 20a

86-182 Świekatowo

 

trg@swiekatowo.pl

www.trg.swiekatowo.pl


 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl