Menu
Szukaj według miejscowości

Wioska Mydlarska w Górznie

Wioska Mydlarska w Górznie

cena


Warsztaty Mydlarskie - w zależności od liczby uczestników 15zł-25 ł / osoba

Czerń i biel - zajęcia graficzne - 15zł / osoba

 

Ocena: 3.7/10 (Liczba głosów: 61)

opis

 

Górzno – to jedno z najmniejszych miast w Polsce. Liczy ok 1000 mieszkańców, a prawa miejskie zyskało już w 1327 roku. Wtedy to właśnie wójt imieniem Teodoryk odebrał z rąk biskupa płockiego Floriana przywilej miejski. Miasteczko prosperowało ale także cierpiało z powodu działań wojennych i najeźdźczych.

Po wielu latach, to nieco zapomniane miasteczko, odkrywa na nowo swe niepowtarzalne zalety: piękne położenie na styku dwóch jezior, czyste powietrze, wspaniałe miejsca odpoczynku a także bogactwo natury…

To tu właśnie natrafić można na czosnek niedźwiedzi – roślinę typowo górską. Tu również można spotkać mydlnicę lekarską – roślinę zapomnianą, a używaną od kilkuset lat. Wspaniały materiał do wyrobu mydła o niezwykłych właściwościach…

Odwiedzając Górzno możecie skorzystać z wielu atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Możecie:


 - wziąć udział w warsztatach mydlarskich,
 - odwiedzić starą pralnię,
 - spotkać kowala
 - pospacerować na linach między drzewami w Parku Linowym.

 

Oferujemy nie tylko przeprowadzenie zajęć, ale także pomoc w organizacji wyżywienia, zorganizowania ogniska i zaplanowania pobytu w Górznie.


Dzieciom i wycieczkom szkolnym polecamy szczególnie warsztaty mydlarskie, podczas których maluchy własnoręcznie przygotują prawdziwe, naturalne mydła; wizytę w starej pralni gdzie będą mogły wypróbować stare ,ponad 100-letnie tradycyjne i zapomniane już techniki prania, maglowania i prasowania. Do ich dyspozycji pozostaje również Park Linowy – wspaniała atrakcja zlokalizowana nad jeziorem górznieńskim.

Dla dorosłych polecamy szczególnie szeroką ofertę zajęć aktywnych – Park Linowy, Kule Wodne, warsztaty mydlarskie – polecane nie tylko dla Pań.

 

 
OFERTA
 
*Warsztaty Mydlarskie
Czas zakasać rękawy i samodzielnie wytworzyć skuteczne, piękne i przede wszystkim w pełni naturalne mydło. Zajęcia to świetna propozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wypróbujcie różne rodzaje mydła, sprawdźcie, jakie mają właściwości, dobierzcie składniki i stwórzcie niezwykła pamiątkę, którą będziecie mogli zabrać do domu. Zajęcia mydlarskie to nie tylko przyjemność, ale także ogromna dawka wiedzy historycznej i kulturowej. Zajęcia dla grup 10 – 25 osób na ok. 1,5 h. W zależności od liczby uczestników 15zł-25 ł / osoba.
 
*Czerń i biel
Proponujemy zajęcia graficzne – m.in. monotypia i linoryt. Wykonanie własnej grafiki i poznawanie różnorodnych technik jej wykonania. To ciekawa propozycja na ok 1,5 - 2 h zabawy dla 10-20 osobowej grupy. 15zł / osoba
 
Więcej na stronie wioskamydlarska.pl
 

Fiałki 27, 87-320 Górzno

Tel. 507 689 920 - dla grup zorganizowanych

      503 028 698 - dla klientów indywidualnych

e-mail: kontakt@wioskamydlarska.pl

kontakt

 

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Teodoryk”

ul. Pocztowa 12

87-320 Górzno

teodoryk.gorzno@wp.pl

realizacja strony internetowe NET-atak.pl