Menu
Szukaj według miejscowości

Wieś Maciejowej Duszy w Macikowie


Ocena: 3.8/10 (Liczba głosów: 52)

opis


Chcesz się dowiedzieć, na co pomaga napar z dziewanny, dlaczego warto w swoim ogródku zasadzić nagietek lub co leczy mniszek lekarski, czyli popularny mlecz?


Dawno, dawno temu we wsi bez nazwy mieszkał kowal Maciej. Pewnego dnia, gdy młoda gęsiareczka była bardzo chora, Kowal Maciej zakupił zioła od miejscowej zielarki, dzięki którym uratował dziewczynkę od niechybnej śmierci. W podzięce nazwano wieś jego imieniem. W nawiązaniu do tej miejscowej legendy we wsi Macikowo k. Golubia-Dobrzynia powstała wioska tematyczna, której głównym tematem są zioła i ich zastosowania.

 

Odwiedzający wioskę turyści mogą poznawać pod opieką Zielarki różne rodzaje ziół m.in. w ramach konkursu „Smakuj – wąchaj – poznawaj” (rozpoznawanie ziół po zapachu, wyglądzie, smaku).

Podniebienia gości rozpieszczane są podczas degustacji ziołowych nalewek i herbatek oraz dań przyrządzonych z wykorzystaniem ziół (paszteciki ziołowe z czarnuszką, mięsa z grilla z ziołami i inne).

Dzieci na pewno zainteresują warsztaty pisania gęsim piórem, pieczenia ciasteczek w kształcie gąsek i gąski-wyklejanki.

 

Artystyczne dusze mają unikalną możliwość wzięcia udziału w warsztatach układania bukietów lub zdobienia mydełek metodą decoupage. Natomiast osoby twardo stąpające po ziemi mogą wziąć w rękę dłuto i wypalarkę i nauczyć się pirografii, czyli wypalania motywów zdobniczych w drewnie.

 

Wioska dysponuje również gospodarstwem agroturystycznym, a więc można się tu zatrzymać na dłużej. Jesienią Macikowo zaprasza np. na Ziołowe Święto Macieja.

 

Turyści wyjeżdżający z Wioski Zielarskiej na pewno na długo zachowają wspomnienia z pobytu. Pomogą w tym zakupione niezwykłe pamiątki: suszone zioła w ozdobnych woreczkach, ziołowe mydełka lub zakładki do książek z ziołami.

kontakt

   
Telefon 533 656 800
Email maciejowadusza@wp.pl
WWW http://maciejowawies.pl/
Adres Macikowo
Miejscowość 87-400 Macikowo

 

realizacja strony internetowe NET-atak.pl