Menu
Szukaj według miejscowości

Spektakle teatralne

cena

Uśredniona cena spektaklu

3500 zł

Bilet na spektakl

20 zł


Ocena: 4.8/10 (Liczba głosów: 94)

opis

 

Oferta:

Spektakle, eventy, szkolenia

Domeną Stowarzyszenia są sztuki sceniczne w postaci przedstawień teatralnych, kabaretowych, koncertów, recitali, zorganizowanych happeningów eventowych. Teatr Piosenki jest w stanie zaaranżować dowolną imprezę, spotkanie rodzinne czy firmowe w sposób niekonwencjonalny. Zajmuje się również edukacją artystyczną. Prowadzi szkolenia z zakresu emisji głosu, kultury żywego słowa, autoprezentacji, literatury, sztuk audiowizualnych, ruchu scenicznego oraz sztuki aktorskiej.

„Szmoncesy Po Srulu”

Muzyczny spektakl przenoszący nas w czas wędrownych grajków, gdzie za miedziaka można było kupić piosenkę, a za dwa usłyszeć tę skomponowaną specjalnie dla siebie. Pomysł spektaklu reżyser Grzegorz Wiśniewski osnuł wokół występu na rynku miasta grupy wędrownych grajków-klezmerów, których „dobytek mieści się w trzech walizkach".

W takiej to scenerii aktorzy przytaczają garść znakomitych dowcipów i opowieści ze skarbnicy humoru żydowskiego oraz odśpiewują serię szmoncesów – żartobliwych piosenek z liryczną nutą w tle. W pełnych humoru zdaniach opowiadają o przywarach, niepokojach i przeżyciach judejskiego rodu podkreślając radość i harmonię, która stała się udziałem tej nacji, dzięki pogodnej wierze i współdziałaniu.
Z użyciem magicznej ławeczki raz po raz zmieniającej swoje przeznaczenie wieszaka czy parasola, które w poszczególnych częściach spektaklu pełnią różnorakie role, artyści malują opowieść za opowieścią, układając z nich wielobarwną mozaikę z motywem klezmerskim w roli głównej. Przewrotne pointy, choreograficzne niespodzianki, opowieści z trzema morałami – wszystko to decyduje o niezwykłej oryginalności programu.
Czas trwania: 1 godz. 15 min

 

„Mój Wysocki”

Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego Grzegorz Wiśniewski - aktor Teatru im. W. Horzycy w Toruniu oraz Andrzej „Bruner” Gulczyński (kontrabasista, muzyk jazzowy) przypominają najznakomitsze pieśni legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego, kultowej postaci rosyjskiego życia kulturalnego drugiej połowy XX w. Jego półlegalne koncerty zawsze przyciągały tłumy wielbicieli. Stał się symbolem odwagi i bezkompromisowej postawy wobec systemu komunistycznego. Grzegorz Wiśniewski w swoim recitalu odszedł od tradycyjnych, powszechnie znanych interpretacji utworów Wysockiego. W jego wykonaniu każda pieśń to odrębna etiuda aktorska. Raz skrząca się humorem, inny razem wzruszająca i refleksyjna.

Piosenki z tego programu znalazły się na płycie „55 x Włodzimierz Wysocki”, obok takich wykonawców jak Marian Opania, Wiktor Zborowski, Adam Nowak, Artur Żmijewski, Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Kaczmarski.

Czas trwania: 1 godz. 15 min

 

 

 „Aktorska Golgota”

Spektakl będący przewrotną odpowiedzią na pytanie „Jak to jest być aktorem? Kilka muzyczno- gadanych uwag o aktorstwie, teatrze, kinie i sztukach wszelakich aktorów potrzebujących. Aktor – jedyny uczciwy obłudnik? Któż na tak postawione pytanie lepiej by mógł odpowiedzieć jeśli nie sami aktorzy. Przedstawienie, w którym artyści wykorzystując tylko siebie i własne umiejętności starają się udowodnić, że w dzisiejszych czasach aktor potrafić musi wszystko. W tym widowisku nawet scenografia tworzona jest z ciał aktorów.

Pełna humoru, z domieszką goryczy, opowieść o tajnikach zawodu aktorskiego.

Czas trwania: 1 godz. 15 min

 

„Ławka”

Niezwykłe spotkanie z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Bohaterami spektaklu jest troje przeciętnych ludzi, po przejściach i z przeszłością, którzy pragną swemu życiu nadać barw i odpędzić samotność. Samotna parkowa ławka obsypana zżółkniętymi liśćmi, nadszarpnięta nieubłaganym zębem czasu staje się miejscem ich przypadkowego spotkania i świadkiem rozmów o rzeczach małych i wielkich, o miłości, rozstaniach, o tym co ważne i mniej ważne w  życiu.

Porozmawiajmy więc o życiu piosenkami Agnieszki Osieckiej. W programie aktorzy Teatru STP - znani ze wspaniałego warsztatu wokalnego - wyśpiewają największe przeboje poetki, m.in. „Czy te oczy mogą kłamać”, „Gaj”, „Wielka woda”, „Oczy tej małej”, „Mówiłam żartem” i „Bossa nova do poduszki”. Przedstawienie pełne subtelnego humoru i ciepła.

Czas trwania: 1 godz. 10 min

 

kontakt

 

Stowarzyszenie Teatr Piosenki


Ul. Odrodzenia 7/15

87-100 Toruń

tel. 606986862

 

teatrstp@wp.pl

www.teatrstp.pl


realizacja strony internetowe NET-atak.pl